In de Dordogne bevindt zich een indrukwekkend ensemble, een immens landgoed met een Nederlandse kasteelheer, of eerder een kasteelfamilie. Hoe Nederlandse ondernemersgeest een vakantieparadijs schiep waar iedereen vakantie kan komen vieren. Het verhaal van Domaine d’Essendiéras begint twintig jaar geleden, als Jeroen en Ellen Bakker besluiten in hun geliefde Frankrijk een leuke plek te kopen om vakantie te vieren, “zonder te hoeven reserveren”. En waar kan dat beter dan in de Dordogne, waar ze met hun acht kinderen al verschillende keren op vakantie zijn geweest? Wie nu het van alle gemakken voorziene landgoed ziet, zou denken dat die ambitie inmiddels flink naar boven is bijgesteld. Nu is het landgoed in de Dordogne maar liefst 360 hectare groot. Een fruitbedrijf en een veertigtal arbeiderswoningen waren ook inbegrepen in de aankoop in 1999. Van de kinderen werken er drie op het landgoed, en zoon Floris (35) mag zich zelfs ‘gérant’ noemen, manager. In de loop der jaren is het landgoed uitgegroeid tot een bijzonder aangenaam en luxe vakantieverblijf, niet alleen voor de familie, maar ook voor vakantievierders en nieuwe eigenaren. Geleidelijk aan werden dertig huizen gerestaureerd en verhuurd als gîte. Hiervan werden er twintig gerestaureerd en verkocht, waarbij de eigenaren ze kunnen laten onderhouden en verhuren via het domein. Ook is een romantische Engelse tuin met fonteinen aangelegd en een 9-holes golfbaan. Die telt inmiddels alweer 150 leden, vooral Fransen en Engelsen, die er ook les kunnen krijgen van een echte golfpro. Of je er nu vakantie viert of je eigen huis hebt, je kunt gebruikmaken van veel voorzieningen. Zoals twee algemene zwembaden. Twintig gîtes hebben ook een privé-zwembad, wat voor vakantievierders natuurlijk bijzonder prettig is. Maar iedereen mag gebruikmaken van algemene faciliteiten als een padelbaan, tennisbaan, waterfietsen, een voetbalveld, een beachvolleybalveld, een speeleiland, een manegebak en nog veel meer. Bijzonder is ook de eigen waterbron op 140 meter diepte en een installatie van zonnepanelen (maar liefst 39.000, op 18 hectare) aan de rand van het domein, waarmee 17.000 personen van stroom worden voorzien. Een duurzaam landgoed dus. Maar gezien de enorme oppervlakte van het domein hebben de gebruikers altijd het gevoel vakantie te vieren in een groene weelde. “De rust en de natuur staan hier centraal”. “In de 100 hectare bos en langs de rivier lopen voor meer dan 25 kilometer aan fiets- en wandelpaden. Dus kom vooral eens langs voor een vakantie, en wie weet wil je hier wel je eigen huis kopen.” Op de website van het landgoed is de hele transformatie in een twee minuten durende video te zien. Naar verwachting komen er de komende tijd nog acht of negen huizen beschikbaar voor kopers, en de verhuur van de van alle comfort voorziene gîtes staat natuurlijk ook voor iedereen het hele jaar open.
Dordogne, France
Dordogne, France
Dordogne, France
Dordogne, France
Dordogne, France
Subscribe to our newsletter and receive the latest news of Second Home Expo. Or receive every week the best properties in your mailbox. You can cancel your subscribtion at any time.
Would you like more information about the Second Home Expo? Feel free to contact us through the details below:
Looking for an agent? Visit our overview of all companies that exhibit and advertise with us.
View the listDo you want to sell your second home as a private individual? Place your holiday home in our network of websites and easily reach potential interested people.
more informationCopyright - Second Home Beurs - Terms and Conditions | Privacy Statement | Powered by Invitado