Direct naar inhoud
Bezoek de beurs
| Brabanthallen Den Bosch | 10:00 - 17:00
Meer informatie

Hoe zit het met belasting op huurinkomsten in Spanje?

Hoe zit het met belasting op huurinkomsten in Spanje? Over uw Spaanse huurinkomsten betaalt u belasting, meestal 19% als niet-resident, waarbij u kosten mag aftrekken. De aangifte verloopt per kwartaal via het Modelo 210-formulier. Zo blijft u aan de Spaanse regels voldoen. Lees verder om de Spaanse belasting op huurinkomsten beter te begrijpen.

Resident of niet-resident: Een belangrijk onderscheid

De Spaanse fiscus maakt een fundamenteel onderscheid tussen fiscale residenten en niet-residenten. Dit bepaalt hoe u wordt belast. U wordt als fiscaal resident beschouwd als u meer dan 183 dagen per jaar in Spanje verblijft, of als uw belangrijkste economische en vitale belangen in Spanje liggen. Is dit niet het geval, dan bent u een niet-resident. Voor de meeste eigenaren van een tweede huis die in Nederland wonen, geldt de status van niet-resident.

Het belastingtarief voor niet-residenten

Als niet-resident betaalt u belasting over de inkomsten die u in Spanje genereert. Dit wordt de Impuesto sobre la Renta de no Residentes (IRNR) genoemd. De tarieven verschillen op basis van uw woonplaats:

Het verschil is significant. De mogelijkheid om kosten af te trekken maakt een groot verschil voor het uiteindelijke rendement van uw investering.

Welke kosten mag u aftrekken?

Als EU-inwoner kunt u de belastingdruk aanzienlijk verlagen door diverse kosten in mindering te brengen op uw bruto huurinkomsten. Deze kosten moeten direct gerelateerd zijn aan de verhuurperiode en aantoonbaar zijn met officiële facturen. Denk hierbij aan:

Het is van groot belang om een nauwkeurige administratie bij te houden van al deze uitgaven.

Het aangifteproces: Modelo 210

De belastingaangifte voor huurinkomsten als niet-resident gebeurt via het formulier ‘Modelo 210’. Dit proces vraagt om aandacht voor detail.

Wanneer doet u aangifte?

In tegenstelling tot een jaarlijkse aangifte, dient u voor huurinkomsten per kwartaal aangifte te doen. De deadlines zijn als volgt:

Als u in een bepaald kwartaal geen huurinkomsten heeft gehad, hoeft u voor die periode geen aangifte te doen.

Belasting over periodes zonder verhuur

Een uniek aspect van het Spaanse belastingsysteem is de ’toerekening van inkomen’ voor periodes waarin de woning niet verhuurd is en voor u beschikbaar is. De Spaanse fiscus gaat ervan uit dat u genot heeft van uw woning en belast dit fictieve voordeel. Deze belasting wordt berekend over een percentage van de kadastrale waarde (valor catastral) van uw woning. De aangifte hiervoor wordt jaarlijks gedaan, uiterlijk op 31 december van het volgende jaar.

Het belang van een fiscaal vertegenwoordiger

Het Spaanse belastingstelsel kan complex zijn, zeker met de taalbarrière. Overweeg daarom om een lokale gestor of fiscaal adviseur in de arm te nemen. Deze expert kan u helpen met:

Een goede adviseur verdient zichzelf vaak terug door belastingbesparingen en het voorkomen van boetes.

Vind alle antwoorden op de Second Home Beurs

Ziet u door de bomen het bos niet meer? Wilt u persoonlijk advies inwinnen en al uw vragen stellen aan experts die uw taal spreken? Dan is een bezoek aan de Second Home Beurs een onmisbare stap in uw zoektocht. Hier vindt u niet alleen een breed aanbod van droomhuizen in Spanje, maar ook een schat aan informatie. Op de beursvloer staan tal van specialisten voor u klaar, waaronder fiscaal adviseurs, juristen en makelaars die gespecialiseerd zijn in de Spaanse markt. Zij kunnen u alles vertellen over belasting op huurinkomsten, de aankoop- en verkoopprocedures en hoe u uw investering kunt optimaliseren.

Laat u inspireren, verzamel cruciale informatie en zet de volgende stap naar uw eigen plek onder de zon. Bezoek de Second Home Beurs en maak uw droom werkelijkheid!

Een lijst met vakantiehuizen

  • Galerij navigatie

    Appartement in Estepona

    Málaga, Spanje
    € 328.000
    Mijn2eHuis.nl
    • 2
    • 2
    • 98
    • Foto's: 14
  • Galerij navigatie

    Appartement in Cabo Roig

    Alicante, Spanje
    € 399.000
    Moraga Immo
    • 2
    • 2
    • 77
    • Foto's: 34
  • Galerij navigatie

    Geschakelde woning in Campoamor

    Alicante, Spanje
    € 590.000
    DroomHuisSpanje
    • 2
    • 3
    • 109
    • Foto's: 25
  • Galerij navigatie

    Appartement in Mijas

    Málaga, Spanje
    € 1.050.000
    Moraga Immo
    • 2
    • 2
    • 120
    • Foto's: 10
  • Galerij navigatie

    Vrijstaande woning in Nerja

    Málaga, Spanje
    € 1.450.000
    Propertissimo
    • 3
    • 4
    • 311
    • Foto's: 20
  • Galerij navigatie

    Vrijstaande woning in Pinar de Campoverde

    Murcia, Spanje
    € 845.000
    Masa International
    • 3
    • 3
    • 212
    • Foto's: 26