Direct naar inhoud
Bezoek de beurs
| Brabanthallen Den Bosch | 10:00 - 17:00
Meer informatie

Een vakantiehuis kopen in Frankrijk: met of zonder makelaar?

  • Aankoopproces
  • Frankrijk

Sommige Franse huiseigenaars bieden rechtstreeks een vakantiewoning te koop aan, zonder tussenkomst van een makelaar. Dit wordt ‘particulier à particulier’ genoemd. Aangezien er geen makelaar moet betaald worden, kan dit een lagere vraagprijs met zich meebrengen. Laat u niet misleiden: soms zijn de huizen te duur of hebben ze verborgen gebreken.


Wie in Frankrijk een huis verkoopt, doet meestal een beroep op een Franse makelaar. Vaak wordt er gewerkt met verschillende makelaars. De vraagprijs voor een Franse woning is het resultaat van overleg tussen makelaar en eigenaar. De eigenaar legt de waarde op tafel die hij zelf heeft getaxeerd. Daar telt de makelaar zijn courtage bij op en zo ontstaat de vraagprijs. Door de verschillen in makelaarstarieven kan één huis te koop staan via meerdere makelaars, soms aan een andere prijs.

Particulier à particulier

Wilt u een vakantiewoning kopen zonder dat er een makelaar bij betrokken is? Ga na of het huis ook rechtstreeks wordt aangeboden. Misschien vindt u het voor een lagere prijs. Hier zijn enkele risico’s aan verbonden. Soms gaat het om woningen die de makelaars hebben geweigerd, bijvoorbeeld omdat ze de door de eigenaar getaxeerde waarde te hoog vinden. Een ander gevaar is dat het huis oud is en gebreken heeft, waardoor in de toekomst problemen kunnen ontstaan. De meeste makelaars weigeren om deze woningen te verkopen. In zo’n gevallen is de eigenaar aangewezen op particuliere verkoop.

Een huis dat particulier verkocht wordt, is niet altijd goedkoper dan via een makelaar. De eigenaar kan effectief een lagere vraagprijs hanteren omdat hij geen makelaar moet betalen. Maar dat is niet altijd zo. Soms ligt de prijs hoger dan bij een makelaar. Wees op uw hoede!

Een huis gevonden via een particulier? Laat u zeker adviseren door een specialist ter zake. Die zorgt dat de aankoop veilig verloopt, aan een correcte prijs en tegen de beste voorwaarden. Zo bent u zeker dat u een goede koop doet en niet bedrogen uitkomt.

een vakantiehuis kopen in Frankrijk met of zonder makelaar

Vakantiehuis kopen met vastgoedmakelaar

Als u met een makelaar samenwerkt, kunt u met hem het huis bezoeken dat u op het oog heeft. De makelaar weet doorgaans naar wat voor huis u op zoek bent en kan u beter adviseren. Hij kan ook helpen om andere panden te vinden die voldoen aan uw eisen.

Bovendien kunt u met een makelaar een aantal bezichtigingen bundelen op één dag. Als u alles zelf doet, is dat niet altijd makkelijk. Het is dus wel degelijk een goed idee om een beroep te doen op een makelaar om de vakantiewoning van uw dromen te vinden.

Op zoek naar het vakantiehuis van uw dromen in Frankrijk? Kom naar een van onze beurzen in België of Nederland of neem contact met ons op.

Een lijst met artikelen